اخبار > همایش ملی گیاهان دارویی


  چاپ        ارسال به دوست

همایش ملی گیاهان دارویی

همایش ملی گیاهان دارویی

پیام دبیر علمی دکتر حسین صادقی:
 
بی تردید از بدو خلقت انسان ، گیاهان به عنوان منبع غذایی مورد توجه بوده و با گذشت زمان اهمیت دارویی آنها شناخته شده است . چنانچه نشانه های فراوانی از کاربرد درمانی در آثار دانشمندان گذشته ، خصوصأ شیخ الرئیس ابوعلی سینا یافت می شود.
در قرن های نوزده و بیست میلادی با پیشرفت علوم مختلف ، ترکیبات سنتزی فراوانی به عنوان دارو وارد بازار دارویی گردید. هرچند در بسیاری از کشورها تلاشهایی برا ی جداسازی مواد مؤثره گیاهان دارویی انجام شده ولی به صورت کلی توجه ، بیشتر به سمت ترکیبات سنتزی بود.در دهه های اخیر به ویژه در کشورهای پیشرفته رویکرد جدیدی به سمت تولید صنعتی و کارخانه ایی گیاهان دارویی شده است که علت اصلی آن پتانسیل درمانی بالا و عوارض جانبی کم فراورده های گیاهی می باشد.
با توجه به تنوع آب و هوایی و گستردگی پوشش گیاهی در کشور عزیزمان ایران، امید است بتوانیم با انجام تحقیقات علمی و کاربردی ، جایگاه واقعی خود را در حوزه داروهای گیاهی به دست آوریم.
بی شک این همایش که تمام جنبه های گیاهان دارویی (بوم شناسی ، استخراج ، فیتوشیمیایی ، درمانی ، عوارض و تجاری سازی) را شامل می شود ، فرصتی است تا علاقمندان و پژوهشگران عرصه گیاهان دارویی آخرین دستاوردهای علمی – پژوهشی خود را باهمدیگر درمیان گذاشته و به بحث و تبادل نظر بپردازند. لذا از همه پژوهشگران دعوت به عمل می آید تا با شرکت فعال در این همایش و ارائه نتایج پژوهش های خود بر غنای علمی آن بیفزایند.
مجریان این همایش از پیشنهادات همه عزیزان جهت برگزاری بهتر این کنگره استقبال خواهند نمود . آن را به عنوان دستانی توانمند در کنار خود احساس خواهند کرد.
 
 برای کسب اطلاعات بیشتر بر روی لینک زیر کلیک نمایید.


١٦:٢٠ - يکشنبه ٢٦ شهريور ١٣٩١    /    شماره : ٤٧    /    تعداد نمایش : ٥٨٤خروج
آدرس: یاسوج - میدان امام حسین (ع) دانشکده ی بهداشت دانشگاه علوم پزشکی یاسوج تلفن: 6078 - 3334 - 074
تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشکده ی بهداشت دانشگاه علوم پزشکی یاسوج است. @2107